Hipnoterapia to bezpieczna i skuteczna terapia, która zapewnia szybkie rezultaty.

Polski Instytut Hipnozy – Paulina Sawa

Hipnoza jest bardzo bezpiecznym, skutecznym i relaksującym sposobem pomocy w różnorodnych problemach. Moje podejście wykorzystuje połączenie hipnozy wraz z elementami NLP (Neuro Linguistic Programming)) oraz coachingu.

Podczas transu hipnotycznego nasza podświadomość staje się otwarta na sugestie i odgrywa ona ważną rolę w przetwarzaniu informacji, których już się nauczyliśmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej przyswajać informacje, przetwarzając je w sposób najskuteczniejsze dla nas. Podczas transu hipnotycznego jesteśmy w stanie wyciszyć głos ze świadomego mózgu czyli naszego krytyka i umożliwiamy dostęp do naszego podświadomego umysłu, który jest bardziej podatny na sugestie w tym stanie relaksu. Będąc w tym stanie stajemy się otwarci na pozytywne zmiany, co pozwala osiągać swoje cele.

W hipnozie kieruje się przekonaniem, że każda osoba jest wyjątkowa i ma w sobie wszystkie zasoby aby osiągnąć swój cel.

Paulina Sawa

W trans hipnotyczny wchodzimy każdego dnia wielokrotnie nawet nie zdając sobie z tego sprawy, na przykład prowadząc samochód, oglądając telewizję. Jest to stan wysokiej koncentracji. Trans hipnotyczny powstaje po prostu przy pomocy technik relaksacyjnych i wizualizacyjnych, jest przyjemnym, relaksującym i niezwykle korzystnym doświadczeniem. Podczas sesji terapeutycznych klient przez cały czas zachowuje pełną kontrolę i może wyjść z transu, kiedy tylko zechce. Proces powinien opierać się na poczuciu bezpieczeństwa w atmosferze relaksu.

Dzięki hipnozie w organizmie człowieka dochodzi do częstych wyrzutów hormonu szczęścia czyli serotoniny co powoduje, że klient koncentruje się na pozytywnych aspektach życia. Ma to duży wpływ na codzienne pozytywne interakcje z otoczeniem i  pozytywne myślenie. Kiedy wytwarzana jest serotonina w organizmie znacznie łatwiej jest poradzić sobie z codziennym życiem i emocjami co pomaga być bardziej szczęśliwym.

„Życie często stawia nas w trudnych sytuacjach, które mogą powodować, że czujemy się przytłoczeni, niespokojni i zestresowani, z niewygodnymi myślami i uczuciami, te uczucia mogą zacząć mieć na nas negatywny wpływ, sprawiając, że tracimy kontrolę nad naszymi emocjami. Zdarzają się ataki paniki. Hipnoza jest bardzo przydatna w łagodzeniu niepokojących i przytłaczających myśli i uczuć oraz może pomóc nam odzyskać równowagę. Pomaga zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości. Hipnoza poprzez wprowadzenie w stan głębokiego relaksu pomaga zmniejszyć poziom lęku.

Paulina Sawa

Jedną z pierwszych rzeczy, które ulegają poprawie to wzorzec snu i wszyscy wiemy, że sen jest dla nas niezwykle ważny, bo ma działanie regenerujące i odnawia zniszczone komórki w mózgu. Hipnoza odpręża umysł i poprawia sen.

Hipnoza jest również stosowana w celu złagodzenia fobii i lęków takimi jak strach przed lataniem, wodą, pająkami, wężami.

Hipnoza koncentruje umysł na rozwiązaniach i szukaniu rozwiązań na przyszłość. Może być szczególnie przydatna w przezwyciężaniu schematu zachowań, blokad, które ograniczają rozwój i funkcjonowanie. Hipnoza pomaga zrozumieć skąd ukształtował się dany nawyk, w jaki sposób powstał w mózgu i wyjaśnia, jak można przerwać ten cykl w pozytywny, relaksujący, ale wzmacniający sposób. Ku temu służy hipnoza regresyjna, która przenosi pacjenta do momentu, gdzie dane ograniczające przekonanie powstało i wspiera w pokonaniu tego ograniczenia poprzez zrozumienie i interpretacje tego wydarzenia.

Bezpłatna wstępna rozmowa konsultacyjna

Dostępna jest bezpłatna wstępna konsultacja, około 20 minut. Ta pierwsza rozmowa telefoniczna bądź online, która ma na celu omówienie Twoich wymagań i udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące hipnoterapii. Zaznaczam, że nie pracuję ze wszystkimi i mam prawo do odmowy. Wcześniej można wypełnić kwestionariusz, który przybliży tematykę hipnozy i całej struktury procesu. Zarezerwuj wstępną bezpłatną wizytę

Pamiętaj, że jeżeli zrezygnujesz z wizyty to ją odwołaj na 48 godzin przed planowanym spotkaniem, bo każde nieodbyte spotkanie uniemożliwi pomaganie innym klientom.

Konsultacja wstępna dla nowego klienta

Konsultacja wstępna dla każdego nowego klienta trwa 90-120 minut, gdzie rozmawiamy o tym, jak hipnoterapia pomoże Ci w realizacji Twoich celów a również będziemy mieli szansę na wzajemne poznanie się. 

Hipnoterapia 

Sesje są przeznaczone dla obecnych klientów, którzy mają już wstępną konsultację. Te sesje hipnoterapii, zwykle co trzy tygodnie będą trwały około 100-120 minut, sesje te pozwalają nam monitorować twoje postępy, każda sesja będzie dostosowana do twoich potrzeb i specyficznych wymagań. 

Cena za pakiet za 6 sesje 2500 pln brutto

Trauma– 6 sesji, najlepiej co dwa tygodnie  

Lęk czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobie itp. zwykle wymagają 3-4 sesji, chociaż wyniki można zauważyć znacznie wcześniej.

Sesja biznesowa ”Uwolnij potencjał w biznesie”

Hipnoterapia polegająca na uwolnieniu potencjału ma formę krótkiej regresji oraz pracy na rozwiązaniach. Nie ma potrzeby wcześniejszej konsultacji wstępnej.

Sesje online Skype / Zoom

Oferuję sesje hipnoterapii przez Skype i Zoom, przy wymogu aby mieli dobry dostęp do internetu i słuchawki, co jest szczególnie przydatne dla klientów, którzy nie mogą podróżować. 

Sesje online są skuteczne jednak preferuje w hipnozie spotkanie. Zachęcam do terapii online tam, gdzie nie ma innej możliwości.

Zasady anulowania

Proszę o powiadomienie z 48-godzinnym wyprzedzeniem w przypadku chęci zmiany bądź rezygnacji z terminu. Niezastosowanie się do tego terminu lub „Nie pojawienie się” spowoduje, że  zostaniesz obciążony/a pełnym kosztem sesji. 
Rezerwując sesje, akceptujesz te warunki.

Dziękuję za zrozumienie w tej sprawie.

Zasady płatności

Płatności przyjmowane są bezpośrednio przez stronę rezerwacji spotkania lub przelewem (zapoznaj się z zasadami anulowania). 

Oferta

  • Hipnoterapia na stres, lęk, złość: pająki, latanie, jazda samochodem, egzaminy, fobie społeczne, zamknięte przestrzenie
  • Wystąpienia publiczne, lęk społeczny, zarządzanie gniewem, występ na scenie, żałoba, trauma, PTSD
  • Napadowe objadanie się, emocjonalne/ kompulsywne jedzenie
  • Hipnoterapia biznesowa
  • Hipnoza na bezsenność, zaburzenia snu
  • Hipnoza dla budowania zaufania
  • Hipnoza z coachingiem Strach przed porażką / motywacja, rozwój osobisty, pozytywne myślenie, zwiększone poczucie dobrego samopoczucia i samoświadomość
  • Hipnoterapia w miejscu pracy. 

 

Często zadawane pytania

Czy jesteś certyfikowanym specjalistą?

100% tak, jestem masterem hipnozy certyfikowanym przez Polski Instytut Hipnozy, który wymaga praktyki i szkoleń i sprawdzonych specjalistów.

Czy w hipnoterapii można przejąć kontrolę nad umysłem?

Podczas hipnoterapii przez cały czas masz pełną kontrolę nad tym, co robisz, a po zakończeniu sesji będziesz w stanie powtórzyć i powiedzieć co się działo. Jesteś całkowicie świadoma/y tego co dzieje się podczas sesji.

Co to jest hipnoza / trans ?

W trans hipnotyczny często wchodzimy wiele razy w ciągu dnia, nie zdając sobie z tego sprawy, podczas oglądania telewizji, jazdy samochodem.

Czy w trakcie sesji można wyjść?

W trakcie sesji słyszysz wszystko, co zostało powiedziane i masz możliwość poruszania się, jeśli chcesz, Nie mam możliwości kontrolowania twojego umysłu i możesz swobodnie opuścić pokój, jeśli chcesz.

Czy zmusisz mnie do robienia rzeczy, które widziałem w telewizji?

Wszyscy widzieliśmy w telewizji lub na scenie, gdzie  „hipnotyzer” nakłania kogoś do „kukania” po pokazowym pstryknięciu palcem, po czym osoba budzi się bez żadnej wiedzy o tym, co się stało.
Jest to inscenizacja niezgodna z prawda raczej mit. Nie jestem w stanie zmusić klienta do zrobienia czegoś na co nie ma ochoty, na przykład „szczekania”

Jak skuteczna jest hipnoterapia i czy jest dla mnie?

Hipnoterapia jest niezwykle skuteczna, bo przechodzimy poza nasz logiczny umysł. Hipnoza jest przede wszystkim naturalna a skuteczna dla zaangażowanych w proces. Bo podstawą jest świadomość klienta i chęci dokonania zmian.
Jak w przypadku każdej terapii, wszystko zależy od chęci wprowadzenia zmian i chęci zaangażowania się w proces zmiany.

Czy hipnoza może działać online ?

Tak, jednak musza zostać spełnione kryteria: dobre połączenie z Internetem, spokojne miejsce do leżenia z zapewnieniem prywatności i słuchawki 

Czy każdy może mieć hipnoterapie?

Hipnoterapia nie jest odpowiednia dla osób z psychozą oraz dla osób przyjmujących leki.

Czy hipnoza jest bezpieczna?

W 100% bezpieczna i niezwykle relaksująca

Jak często będę tego potrzebować?

Każdy klient jest inny i każdy ma inny problem więc to zależy. Hipnoza jest bardziej skuteczna raz w tygodniu przez krótki okres, jeśli zależy Ci na szybkich efektach.

Czy sesje są poufne?

Tak poufne, jestem zrzeszona i powiązana z kilkoma organizacjami, których kodeks etyczny przestrzegam.

Umów się na bezpłatną konsultację