Hipnoza

Hipnoza

Kiedy czujemy się przytłoczeni, niespokojni i zestresowani, z niewygodnymi myślami i uczuciami, te uczucia mogą zacząć mieć na nas negatywny wpływ, sprawiając, że tracimy kontrolę nad naszymi emocjami.

Nasza zdolność radzenia sobie z emocjami jest tym, co w dużej mierze definiuje nas na co dzień, ponieważ to nasze emocje różnią się w zależności od naszych doświadczeń.

U podstaw tych zmian emocjonalnych stoi nasza osobowość, która powinna nas wyposażyć w radzenie sobie z wszelkimi trudnymi emocjami. Niestety nie zawsze możemy je kontrolować, nazywać a tym bardziej rozumieć.

„Lekarstwem mogą być ćwiczenia fizyczne, terapia, mindfulness czy rozwój duchowy a bywają też takie, które łączą bardzo często wszystkie trzy. Wszystkie sposoby radzenia sobie z uwolnieniem emocji są oparte na empiryzmie.

Dobrym podejściem w pracy z emocjami, nasilającymi lękami jest hipnoza. Jest ona bardzo przydatna w łagodzeniu niepokojących i przytłaczających myśli i uczuć oraz może pomóc nam odzyskać równowagę. Pomaga zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości. Hipnoza poprzez wprowadzenie w stan głębokiego relaksu pomaga zmniejszyć poziom lęku.

Pozwól, że pomogę Ci osiągnąć Twój cel, aby stać się najlepszą wersją Ciebie.

Jedną z pierwszych rzeczy, które ulega poprawie to wzorzec snu i wszyscy wiemy, że sen jest dla nas niezwykle ważny, bo ma działanie regenerujące i odnawia zniszczone komórki w mózgu. Hipnoza odpręża umysł i poprawia sen.

Hipnoza jest również stosowana w celu złagodzenia fobii i lęków, takimi jak strach przed lataniem, wodą, pająkami, wężami.

Hipnoza koncentruje umysł na rozwiązaniach i szukaniu rozwiązań na przyszłość, a nie polega na analizowaniu przeszłości. Może być szczególnie przydatna w przezwyciężaniu uzależnień. Hipnoza pomaga zrozumieć skąd ukształtował się dany nawyk, w jaki sposób powstał w mózgu i wyjaśnia, jak można przerwać ten cykl w pozytywny, relaksujący, ale wzmacniający sposób.

Hipnoza jest bezpiecznym, skutecznym i relaksującym sposobem pomocy w różnorodnych problemach. Moje podejście wykorzystuje połączenie hipnozy wraz z elementami prowokatywności.

Podczas transu hipnotycznego nasza podświadomość staje się otwarta na sugestie i odgrywa ona ważną rolę w przetwarzaniu informacji, których już się nauczyliśmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej przyswajać informacje, przetwarzając je w sposób najskuteczniejszy dla nas. Podczas transu hipnotycznego jesteśmy w stanie wyciszyć głos ze świadomego mózgu czyli naszego krytyka i umożliwiamy dostęp do naszego podświadomego umysłu, który jest bardziej podatny na sugestie w tym stanie relaksu. Będąc w tym stanie stajemy się otwarci na pozytywne zmiany, co pozwala osiągać swoje cele.

Dzięki hipnozie w organizmie człowieka dochodzi do częstych wyrzutów hormonu szczęścia czyli serotoniny co powoduje, że klient koncentruje się na pozytywnych aspektach życia. Ma to duży wpływ na codzienne pozytywne interakcje z otoczeniem i  pozytywne myślenie. Kiedy wytwarzana jest serotonina w organizmie znacznie łatwiej jest poradzić sobie z codziennym życiem i emocjami co pomaga być bardziej szczęśliwym.

W hipnozie kieruje się przekonaniem, że każda osoba jest wyjątkowa i ma w sobie wszystkie zasoby aby osiągnąć swój cel.

W trans hipnotyczny wchodzimy każdego dnia wielokrotnie nawet nie zdając sobie z tego sprawy na przykład prowadząc samochód, oglądając telewizje. Jest to stan wysokiej koncentracji. Trans hipnotyczny powstaje po prostu przy pomocy technik relaksacyjnych i wizualizacyjnych, jest przyjemnym, relaksującym i niezwykle korzystnym doświadczeniem. Podczas sesji terapeutycznych klient przez cały czas zachowuje pełną kontrolę i może wyjść z transu, kiedy tylko zechce. Proces powinien opierać się na poczuciu bezpieczeństwa w atmosferze relaksu.

Czego się spodziewać na kanapie?

„Czy przejmiesz kontrolę nad moim umysłem, czy mogę się ruszyć, czy mnie dotkniesz”

 

Niektórzy ludzie mają obawy, że podczas hipnozy ktoś może przejąć kontrole nad nim. Na szczęście te obawy są bezpodstawne, hipnoza tak nie działa. W hipnozie przez cały czas masz pełną kontrolę nad tym co robisz, a po zakończeniu sesji będziesz w pełni świadomy tego, co się wydarzyło podczas całej sesji.

Jak wygląda sesja?

Będziesz leżeć na kanapie w pokoju, a ja usiądę na krześle obok Ciebie. Ja będę mówić a ty będziesz mnie słuchać. Kiedy będziesz mnie słuchać, będziesz mógł wizualizować pewne sceny w swoim umyśle z zamkniętymi oczami, odkryjesz, że jest to głęboko relaksujące i przyjemne. To jest stan snu na jawie, w którym znajduje się twój umysł. W tym czasie usłyszysz wszystko, co zostało powiedziane lub w części tego, co zostało powiedziane.

Czym hipnoterapia nie jest...

„To nie jest to, co widzisz w telewizji lub na scenie”

Nie jest scenicznym występem kojarzonym z sytuacja, że „hipnotyzer” nakłania kogoś do „kukania” z widocznym pstryknięciem palców, po czym ochotnik najwyraźniej budzi się bez żadnej wiedzy o tym, co się wydarzyło. Nie jestem w stanie zmusić klienta do zrobienia czegoś, na co nie ma ochoty.

Jak skuteczna jest hipnoterapia?

„Niezwykle skuteczna”

Hipnoterapia jest niezwykle skuteczna. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby. Tak jak w ćwiczeniach fitness istotne jest pełne zaangażowanie a klient musi mieć potrzebę zmiany. Proces  jest w praktyce wysiłkiem zespołowym i tak powinien być traktowany. Hipnoterapia często może być postrzegana jako magiczna. Jest jednak w dużej mierze zależna od chęci zmiany i chęci klienta do zaangażowania się w proces.

Jak skuteczna jest hipnoterapia?

„Niezwykle skuteczna”

Hipnoterapia jest niezwykle skuteczna. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby. Tak jak w ćwiczeniach fitness istotne jest pełne zaangażowanie a klient musi mieć potrzebę zmiany. Proces  jest w praktyce wysiłkiem zespołowym i tak powinien być traktowany. Hipnoterapia często może być postrzegana jako magiczna. Jest jednak w dużej mierze zależna od chęci zmiany i chęci klienta do zaangażowania się w proces.

Hipnoza jest naturalna, potężna i skuteczna.

Ile kosztuje hipnoterapia i ile trwa?

Dostępna jest bezpłatna wstępna konsultacja, około 30 minut. Ta pierwsza rozmowa telefoniczna bądź online, która ma na celu omówienie Twoich wymagań i udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące hipnoterapii. Zaznaczam, że nie pracuję ze wszystkimi i mam prawo do odmowy. Wcześniej można wypełnić kwestionariusz, który przybliży tematykę hipnozy i całej struktury procesu.

Pamiętaj, że jeżeli zrezygnujesz z wizyty to ją odwołaj na 48 godzin przed planowanym spotkaniem bo każde nieodbyte spotkanie uniemożliwi pomaganie innym klientom.

Zarezerwuj BEZPŁATNĄ wstępną rozmowę konsultacyjną.

Wstępna konsultacja hipnoterapeutyczna

Konsultacja wstępna dla każdego nowego klienta trwa 90 minut, gdzie rozmawiamy o tym, jak hipnoterapia pomoże Ci w realizacji Twoich celów a również będziemy mieli szansę na wzajemne poznanie się. Podczas tej sesji przedstawiam obszerne i pełne wyjaśnienie, jak działa umysł, wraz z 40 minutową sesją relaksacyjną na kanapie z hipnozą. Ta konsultacja obejmuje wszystkie wymienione problemy.

  • 400 pln za sesję ze mną w godzinach (9: 00-19: 00)
  • 450 pln za sesje w godzinach  (19.00–21.00)

Kolejna sesja

Kolejne sesje są przeznaczone dla obecnych klientów, którzy mają już wstępną konsultację. Te sesje hipnoterapii, zwykle co tygodniowe, będą trwały około 90 minut, sesje te pozwalają nam monitorować twoje postępy, każda sesja będzie dostosowana do twoich potrzeb i specyficznych wymagań.

Oferta cenowa
Lęk czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobie itp. zwykle wymagają 3-4 sesji, chociaż wyniki można zauważyć znacznie wcześniej.

  • Pakiet za 3 sesje wynosi 1050 pln w godzinach (9: 00-19: 00)
  • Pakiet za 3 sesje 1200 pln za sesje w godzinach  (19.00–21.00)

Sesje online Zoom

Oferuję sesje hipnoterapii przez Zoom, przy wymogu aby był dostęp do internetu i słuchawki, co jest szczególnie przydatne dla klientów, którzy nie mogą podróżować.
Sesje online są skuteczne jednak preferuje w hipnozie kontakt bezpośredni. Zachęcam do terapii online tam, gdzie nie ma innej możliwości.

Zasady anulowania

Proszę o powiadomienie z 48-godzinnym wyprzedzeniem w przypadku chęci zmiany bądź rezygnacji z terminu. Niezastosowanie się do tego terminu lub „Nie pojawienie się” spowoduje, że klient zostanie obciążony pełnym kosztem sesji.
Rezerwując sesje u mnie, akceptujesz te warunki. Jestem pewna, że rozumiesz i doceniasz, że czas kosztuje. Proszę, zrozum, że mogę w tym czasie pomóc innym.
Dziękuję za zrozumienie w tej sprawie.

Zasady płatności

Płatności przyjmowane są gotówką, Blikiem lub przelewem.  

Sesje:

Większość klientów, których widzę, czuje się bardziej pozytywnie już po jednej sesji i są zdumieni wynikami, które widzą, podobnie jak ludzie wokół nich.

Oferta

  • Hipnoterapia na stres, lęk, złość: pająki, latanie, jazda samochodem, egzaminy, fobie społeczne, zamknięte przestrzenie.
  • Wystąpienia publiczne, lęk społeczny, zarządzanie gniewem, występ na scenie, żałoba, trauma, PTSD,
  • Napadowe objadanie się, emocjonalne/ kompulsywne jedzenie
  • Hipnoterapia na nawyki i nałogi:
  • Hipnoza na bezsenność, zaburzenia snu
  • Hipnoza dla budowania zaufania
  • Hipnoza z coachingiem Strach przed porażką / motywacja, rozwój osobisty, pozytywne myślenie, zwiększone poczucie dobrego samopoczucia i samoświadomość
  • Hipnoterapia w miejscu pracy.

Przeczytaj poniżej niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

1. Co to jest hipnoza / trans?

W trans hipnotyczny często wchodzimy wiele razy w ciągu dnia, nie zdając sobie z tego sprawy, podczas oglądania telewizji, jazdy samochodem.

2. Czy w hipnoterapii można przejąć kontrole nad umysłem?

Podczas hipnoterapii przez cały czas masz pełną kontrolę nad tym, co robisz, a po zakończeniu sesji będziesz w stanie powtórzyć i powiedzieć co się działo. Jesteś całkowicie świadoma/y tego co dzieje się podczas sesji.

3. Czy mnie dotkniesz?

Dotykam tylko za pozwoleniem. Nie ma potrzeby dotykania podczas sesji hipnozy.

4. Czy jesteś certyfikowanym specjalistą?

100% tak, jestem masterem hipnozy certyfikowanym przez Polski Instytut Hipnozy, który wymaga praktyki i szkoleń i sprawdzonych specjalistów.

5. Czy w trakcie sesji można wyjść?

W trakcie sesji słyszysz wszystko w którym możesz usłyszeć wszystko, co zostało powiedziane lub części tego, co zostało powiedziane, i masz możliwość poruszania się, jeśli chcesz, Nie mam możliwości kontrolowania twojego umysłu i możesz swobodnie opuścić pokój, jeśli chcesz

6. Czy zmusisz mnie do robienia rzeczy, które widziałem w telewizji?

Wszyscy widzieliśmy w telewizji lub na scenie, gdzie „hipnotyzer” nakłania kogoś do „kukania” po pokazowym pstryknięciu palcem, po czym osoba budzi się bez żadnej wiedzy o tym, co się stało. .

Jest to inscenizacja niezgodna z prawda raczej mit. Nie jestem w stanie zmusić klienta do zrobienia czegoś na co nie ma ochoty.

7. Jak skuteczna jest hipnoterapia?

Hipnoterapia jest niezwykle skuteczna bo przechodzimy poza nasz logiczny umysł. Hipnoza jest przede wszystkim naturalna a skuteczna dla zaangażowanych w proces. Bo podstawą jest świadomość klienta i chęci dokonania zmian.

8. Jakie są wskaźniki sukcesu?

Rezultaty mogą się różnić w zależności od osoby tutaj odgrywa kluczową rolę zaangażowanie. Proces, który zachodzi jest formą pracy zespołowej hipnoterapeuty i ważne aby była dobra współpraca.

Jak w przypadku każdej terapii, wszystko zależy od chęci wprowadzenia zmian i chęci zaangażowania się w proces zmiany.

9. Czy hipnoza może działać online / zdalnie?

Tak, jednak muszą zostać spełnione kryteria: dobre połączenie z Internetem, spokojne miejsce do leżenia z zapewnieniem prywatności i słuchawki

10. Czy każdy może mieć hipnoterapie?

Hipnoterapia nie jest odpowiednia dla osób z psychozą oraz dla osób przyjmujących leki.

11. Jak często będę tego potrzebować?

Każdy klient jest inny i każdy ma inny problem wiec to zależy. Hipnoza jest bardziej skuteczna raz w tygodniu przez krótki okres, jeśli zależy Ci na szybkich efektach.

12. Czy mogę przychodzić co tydzień, bądź raz na dwa tygodnie bądź raz w miesiącu?

Tak, efekty będą i po dłuższych przerwach. Każdy potrzebuje innej systematyczności jednak zalecam najdłuższą przerwę raz na 2 tygodnie.

13. Ile sesji będę potrzebować, jeśli mam fobię latania?

 Polecam jedna bądź 2 sesje tygodniowo, ostatnią około 2-3 dni przed lotem.

14. Czy hipnoza jest bezpieczna?

W 100% bezpieczna i niezwykle relaksująca

15. Czy sesje są poufne?

W 100% poufne, jestem zrzeszona i powiązana z kilkoma organizacjami, których kodeks etyczny przestrzegam

16. Czy mogę zapłacić kartą kredytową?

Tak

17. Czy mogę zabrać kogoś ze sobą?

Tak, możesz i ta osoba może poczekać w poczekalni obok pokoju.

18. Czy to tylko efekt placebo?

Jest to możliwe, ale hipnoza wykazuje wyraźne różnice w aktywności mózgu. Sugeruje to, że mózg reaguje na hipnozę w wyjątkowy sposób, silniejszy niż efekt placebo.

Podobnie jak w przypadku hipnozy, efekt placebo jest napędzany sugestią. Prowadzone rozmowy lub wszelkiego rodzaju terapia behawioralna mogą mieć potężny wpływ na zachowanie i uczucia. Hipnoza to tylko jedno z tych narzędzi terapeutycznych.

19. Czy są jakieś skutki uboczne lub ryzyko?

Hipnoza rzadko powoduje jakiekolwiek skutki uboczne lub wiąże się z ryzykiem. Dopóki terapia jest prowadzona przez wyszkolonego hipnotyzera lub hipnoterapeutę, może być bezpieczną alternatywną opcją terapeutyczną.

U niektórych osób mogą wystąpić łagodne do umiarkowanych skutki uboczne, w tym:

  • ból głowy
  • senność
  • zawroty głowy
  • niepokój sytuacyjny

20. Czy praktyka jest zalecana przez lekarzy?

Niektórzy lekarze nie są przekonani, że hipnoza może być stosowana w leczeniu zdrowia psychicznego lub fizycznego bólu. Badania wspierające stosowanie hipnozy stają się coraz silniejsze, ale nie wszyscy lekarze je przyjmują.

Interesujące jest, że u osób, które były w hipnozie zaobserwowano większą aktywność dwóch obszarów mózgu odpowiedzialne za przetwarzanie i kontrolowanie znikomą w obszarze działania.

Podczas hipnozy reaguje wyraźnie obszar, który odgrywa rolę w kontroli działania i świadomości mózgu ulegają widocznym zmianom.

Podczas hipnozy wyraźne części mózgu ulegają widocznym zmianom. Obszary, które są najbardziej dotknięte, to te, które odgrywają rolę w kontroli działania i świadomości.